Isten hozott, Vendég
Felhasználónév: Jelszó: Emlékezz rám

Gombázós topic!
(1 viewing) (1) Vendég

TOPIC: Gombázós topic!

Re: Gombázós topic! 14 ápr. 2014 13:28 #2876

• Setya
A soproni Lővérek ajándéka! Tegnap április 13-án (!) találtam először el sem akartam hinni

Re: #2876 14 ápr. 2014 13:34 #2877

Én elhiszem. Ki is mennék, ha nem 2mm lett volna a minap, mikor Sopronban 38...

Re: #2876 14 ápr. 2014 13:39 #2878

• Setya
Igen előtte is meleg volt és a hatalmas eső után is. Remélem az idei év bőséges terméssel zárul, de ha nem sebaj.... Trombita 3 évvel ezelőtt nagyon sok volt azóta semmi. A tavaly június jó volt aztán vége is lett a szezonnak vargánya ügyben.Errefelé még üres kosárral is élmény hazajönni.

Re: #2855 14 ápr. 2014 16:11 #2879

liscsim írta:
Biztos más böngészőt használtok, nekem Chrome-al legrosszabb esetben 5 másodperc...

A különböző böngészők más sorrendben jelenítik meg a lapon a tartalom elemeit, a crome hamarabb adja át a fókuszt az editor doboznak, aztán még sokáig dolgozik a háttérben a többi elem letöltésével. De ez nem oldja meg a terhelési problémát, ráadásul ha lassú a felhasználó gépe és a szerver közötti válaszidő (ping), az a sok ezer megjelenítendő elem (2860 hozzászólás, képek és szöveg) esetén összeadódik és lényegében elérhetetlenné teszi az oldalt. Külföldről és lassabb mobil elérés esetén ez a helyzet, egyébként "csak" nagyon lassú.

(A szerver átlagosan 6 mp alatt végez a tartalom összeállításával, annak pedig el is kell jutni a kliens gépre. Egy átlagos lekérdezés és tartalom összeállítás egyébként pár tized mp szokott lenni normál esetben, gyors szervereken pár század mp).

A helyzet egyébként kitolás az üzemeltetővel, mert az ő gépe van agyondolgoztatva, más feladatra kevesebb gépidő jut. Nyilván ez most nem annyira látható, mert kevés a hozzászólás.

Más oldalról nézve az olyan felhasználók is érintettek, akik letöltött adatmennyiség alapján fizetnek a netért (pl. mobilos elérés). Egyetlen hozzászólásért kénytelenek letölteni a teljes eddigi fórumot (!), az összes tartalommal együtt, ami azért elég nagy pazarlás.
Setya írta:
A soproni Lővérek ajándéka! Tegnap április 13-án (!) találtam először el sem akartam hinni

Valóban fantasztikus, gratulálok!

Olaszország déli feléből voltak szoktak ilyen korán pinophilust észlelni. Meglepetés, hogy megfelelő időjárás esetén nálunk is lehetséges.
Utolsó szerkesztés: 14 ápr. 2014 16:26 általa: Nebularis.
  • NP
  • Kijelentkezve
  • .
Grat, valóban kuriózum. Belinkeltem az index Gombázósra.
(DB említette épp most szombaton, hogy a legkorábbi regisztrált hazai vargánya találat ez idáig május 8 - volt)

Béla, biztos, hogy pinophilus?
Utolsó szerkesztés: 14 ápr. 2014 16:44 általa: NP.
gratulalok!
nekem majus 12.
Képek alapján szerintem az, ugyanilyet szoktam találni a Mátrában májusban. De én nem láttam élőben...

Vastag betű és az IRL info mire utal?
Utolsó szerkesztés: 14 ápr. 2014 16:48 általa: Nebularis.
  • NP
  • Kijelentkezve
  • .
Bold, mert nem a te kommentedre válaszoltam és hogy feltűnjön.
Ha akarod, átírom nicknévre, de az több betű
Utolsó szerkesztés: 14 ápr. 2014 17:08 általa: NP.
Nem fontos, csak szokatlan volt

Szóval a vörösbarna szokott ilyen fakó és tönkben alul színesedő színváltozatban megjelenni. Pl.

itt vagy itt

Másik tipikus dolog a környezet. Persze biztosat az tudna mondani, aki találta...
Utolsó szerkesztés: 14 ápr. 2014 18:04 általa: Nebularis.

Re: Gombázós topic! 14 ápr. 2014 18:13 #2887

• Setya
Köszönöm a gratulációkat! Reggel hazaérek a melóból megpróbálom megkeresni a párját!
Éppen ma mondtam a TIT-ben Boros Lajosnak, hogy hamarosan jönnek a vargányák is. Zalában május elsején már gyűjteni szokták, ott a nyári vargányák teremnek korán. Albert Laci szerint a vörösbarna is korai, de inkább szabolcsi, hajdú-bihari területekről, hát most kelet helyett Nyugat-Magyarországról jött az előörs.
A kepen levo 100%... Fantasztikus! Ilyen enyhe telek utan ezek szerint erdemes hamar korulnezni. Borzsonyben majus elott nem lattam meg ilyet, de ott is eloszor ez a faj mutatkozik.

Re: Gombázós topic! 15 ápr. 2014 07:11 #2890

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Áprilisban bolond idő,
Előbújt a fűzfatüdő.
/by SZömi/
Csatolmányok:

Re: Gombázós topic! 15 ápr. 2014 15:24 #2891

• Edit
Tud segíteni a határozásban valaki? Pontosan mik ezek, szombati szedés,a Lajos forrástól nem messze, út menti árokban.
Csatolmányok:
  • NP
  • Kijelentkezve
  • .
Jó eséllyel sima süvegű kucsmagomba.

Re: Gombázós topic! 16 ápr. 2014 16:39 #2893

• NP
  • Kijelentkezve
  • .
Körben áll egy kis lányka...
Elég sok eső kell még, hogy fehérre váltson a zöld.
Csatolmányok:

Re: Gombázós topic! 17 ápr. 2014 00:02 #2894

Útban van... Már napok óta tartja és már viszonylag közeli is az időpont
Csatolmányok:
  • Víz
  • Kijelentkezve
  • PÁLYAVÁLASZTÁSI TANÁCSADÓ: - Talán lehetne valamilyen vízügyi szakember....
Ma csak azt lehet mondani: enyhe telünk van, de te ezt még a "nyáron szedted". Gratulálok!
Létrehozás ideje: 0.25 másodpercek

Copyright © 2012 NetGombász Egyesület.
Webmester: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.